Restrykcyjna dieta kopenhaska

OpublikowanoSierpień 3, 2018

Dieta kopenhaska jest bardzo restrykcyjna. Nie wolno jadać więcej niż 400-800 kalorii na dobę. Taką dietę można stosować raz na dwa lata. Częste stosowanie takiej diety może być szkodliwe dla zdrowia.Taką dietę stosuje się przez 13 dni. Niska wartość kaloryczna jest typowa dla takiej diety. Dzień zaczyna się od kawy z kostką cukru, a później je się chude mięso, jajka, sałatę i warzywa. Czasami dopuszczalne są małe ilości produktów mlecznych, zbożowych oraz owoców. Dieta jest monotonna i nie sprawia żadnej przyjemności, ale pozwala redukować kalorie szybko i skutecznie. Przy tej diecie trzeba pić dwa litry niegazowanej wody mineralnej dziennie, nie wolno podjadać i jeść produktów niedozwolonych.

Jakie są efekty tej diety?

Efekty diety są zadziwiające – można zrzucić siedem do dwudziestu kilogramów przez dwa tygodnie. Taka dieta jest godna uwagi, ale należy stosować ją ostrożnie, bo może zaszkodzić. Niestety, po tej diecie często następuje powrót do dawnej wagi, czyli znany wszystkim efekt jo-jo. Jest to dieta dla zdrowych ludzi o dużej nadwadze. Jeśli ktoś jest chory, to nie może stosować takiej diety. Dieta jest niewskazana dla młodzieży oraz osób chorych na cukrzycę.

Przykładowy jadłospis wygląda tak: kubek kawy, kostka cukru, dwa jajka na twardo, gotowany szpinak i pomidor. Na obiad duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną lub kubek kawy i kostka cukru, duży befsztyk, sałata z olejem i cytryną, plaster szynki, 2-3 szklanki jogurtu naturalnego. Nie każda osoba jest w stanie wytrzymać na takiej diecie, ale można spróbować.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"